04.04.2019
SEKTÖR LİDERLİĞİNE ADIM ADIM

Hirasim, üretim kalitesi ve kapasitesi itibariyle sektörün liderliğine emin adımlarla ilerliyor. Gücünü AR-GE’ye yaptığı yatırım ve müşterileriyle kurduğu güven öncelikli ilişkiden alan Hirasim hem iç hem dış pazardaki etkisini artırdı.

Halen, Türkiye’nin metalize iplik üretiminin yüzde 25’i, Hirasim tarafından karşılanıyor. Üretimin yüzde 25’i ise Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Bu sayede milli ekonomiye değer katan Hirasim, metalik iplik üretiminde Türkiye’nin en büyük 2.markası olarak geride kalan 10 yılda hızlı bir gelişim gösterdi. Markanın yeni 10 yıldaki hedefi iç pazarda liderliği almanın yanı sıra uluslararası pazarda da ülkemizi lider konuma yükseltmek.

Bu hedefi gerçekleştirme yolundaki en önemli göstergelerden biri olarak, dünya pazarına “On Time In Full - OTIF” tanımıyla giren oran yüksek tutuluyor. Deneyim ve titiz çalışma anlayışı sayesinde; “tam zamanında, tam yerinde, tam miktarda” ürün teslim edilmesi sağlanarak, OTIF başarısının yüzde 90'ın altına düşürülmemesi hedefleniyor.